آخرین اخبار
.

پیام تسلیت معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی در پی رحلت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی

.
.


  در پی ارتحال حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، از مراجع عظام تقلید، عضو مجلس خبرگان قانون اساسی و نخستین دبیر شورای نگهبان، دکتر عزیزالله فضلی، معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رییس جمهور، در پیامی این ضایعه اندوه بار را تسلیت گفت. متن این پیام بدین شرح است : 
بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شئ الی یوم القیامه
رحلت عالم ربانی و فقیه والامقام، شیخ‌المراجع حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، ضایعه‌ای سنگین برای جهان تشیع و دوستداران و علاقه‌مندان مرجعیت و دیانت است.
ایشان سالیان متمادی در پرورش طلاب مکتب جعفری کوشید و جهد مخلصانه آن استاد اعظم در اعتلای حوزه علمیه و گسترش معارف دینی، بنیان ارزشمندی را در عرصه فقاهت و اجتهاد پایه‌ریزی کرد.
شخصیت علمی و معنوی آن مرجع عالی‌مقام در کنار فعالیت‌های ارزشمند سیاسی و اجتماعی اعم از حضور در مجلس خبرگان قانون اساسی و پذیرش مسئولیت دبیری شورای نگهبان در سالیان آغازین استقرار این نهاد، از ایشان چهره‌ای تاثیرگذار و مقبول همگان ساخت.
اعتدال در گفتار و کردار و صدق و خلوص در عمل و رفتار از برجسته‌ترین خصایل آن عالم پارسا بود‌.
رحلت آن مرجع و فقیه یگانه را به محضر امام عصر عج، مقام معظم رهبری مدظله العالی، مراجع معزز تقلید و حوزه‌های علمیه، دوستداران و وابستگان، بالاخص بیت شریف تسلیت می گویم.

عزیزالله فضلی
معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی
.
 
امتیاز دهی