آخرین اخبار
.

پروژه آبادگران مشهد زیر ذره‌بین قانون اساسی

.
.


عزیز الله فضلی معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری از بررسی و پیگیری پرونده موسوم به آبادگران در این معاونت خبر داد.
معاونت ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری از بررسی و پیگیری پرونده موسوم به "آبادگران" در این معاونت خبر داد. "آبادگران" در واقع پروژه احداث زائرسرا در زمینی به مساحت قریب به 50 هکتار در حوالی شهر مشهد است. پروژه ای که در سه دهه گذشته با حواشی فراوان روبرو بوده و به رغم وجود هشدارهای مکرر، بستر سوءاستفاده های مختلف را برای سودجویان فراهم نموده است. این موضوع تا بدان جا مهم است که در سال 86 تذکر جدی مقام معظم رهبری پیرامون آن باعث شد تا افکار عمومی و رسانه ها به عنوان مساله ای کلان و ملی متوجه آن شوند.
روند احداث این پروژه بارها ازمسیر اصلی خود منحرف شده و اهدافی در پیش گرفته شده که در تعارض و تضاد مستقیم از اهداف اصلی و برنامه های طراحی شده برای آن بوده است. تغییر کاربردی بخشهای عمده ای از پروژه، فعالیت بر خلاف مجوزهای اولیه، تعارض منافع آشکار و ... از جمله مواردی است که در پروژه آشکاراست.
اینک پس از قریب به سه دهه بلاتکلیفی ، معاونت ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی که در دولت سیزدهم با اتخاذ رویکرد جدید و هدفگذاری جدی برای مقابله با بسترهای قانون گریزی و  به عنوان بازوی دولت در عرصه اجرای قانون اساسی با مدنظر قرار دادن اصول 45 و 50 قانون اساسی، اقدام به بررسی کارشناسی موضوع کرده، در نخستین گام مکاتبات خود با استانداری خراسان رضوی را سامان بخشد.
بنا بر اعلام دکتر عزیزالله فضلی معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی، در نامه ارسالی این معاونت، علاوه بر اشاره به ابعاد پنهان و آشکار مساله و آسیب شناسی کارشناسی موضوع، توجه به ضرورت صیانت از بیت المال و استفاده از انفال و ثروت های عمومی در جهت عامه المنفعه گوشزد شده و اهتمام در راستای جلوگیری از فعالیت های اقتصادی غیرقابل جبران و مخرب زیست محیطی مورد تاکید قرار گرفته است.
.
 
امتیاز دهی